4 راهکار جادویی برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی!!!

نگهداری از ماشین لباسشویی

اگر در استفاده از ماشین لباسشویی خود دقت نکنید، ممکن است نیاز به تعمیرات مکرر داشته باشد. در صورت عدم رعایت این نکات کوچک و کلیدی، حتی ممکن است مجبور شوید آن را با مدل جدیدتری جایگزین کنید. ماشینهای لباسشویی بخش بزرگی از کارهای هر روز ما را از دوشمان برمی دارند. ام به همان اندازه نیاز به مراقبت دارند تا طول عمر بیشتری داشته باشند. اگر نکات ساده ای را رعایت کنید، ماشین لباسشویی شما باید مدت زمان بیشتری می تواند در خدمت شما باشد.

نگهداری از ماشین لباسشویی
چگونگی نگهداری از ماشین لباسشویی

در هر دور شستشو بیش از حد ماشین را سنگین نکنید: 

هنگام شستن لباس هایتان، اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز ماشین لباسشویی را بیش از حد بارگیری نکنید. اگر سبد لباس های شما پر شده است، وسوسه انگیز است که همه لباس ها را در یک بار بشورید، اما اگر همه آنها را یکجا بارگذاری کنید فایده ای ندارد که هیچ به ماشین تان نیز آسیب وارد می کنید. بار زیاد ماشین لباسشویی می تواند عمر آن را کوتاه کند زیرا قطعات مکانیکی آن ساییده می شوند. توصیه های دفترچه راعنما را برای میزان حجم لباس مناسب برای ماشینتان را بخوانید و به آن عمل کنید.

از شوینده های با کیفیت استفاده کنید:

نکته دیگری که برای نگهداری از ماشین لباسشویی باید بدانید این است که همیشه از شوینده های با کیفیت و مرغوب استفاده کنید و در هر بار شستشو از آن به میزان لازم بریزید. اغلب مردم فکر می کنند استفاده بیشتر از مواد شوینده مساوی است با تمیزی بیشتر لباس ها که این تفکر بسیار غلطی است که به ماشین شما آسیب وارد می کند. اکثر ماشین های لباسشویی دارای نشانگر میزان شوینده ای هستند که برای هر بار توصیه می شود. همچنین باید از تعداد لباس هایی که می شویید آگاه باشید. مطلع بودن به دوام بیشتر ماشین لباسشویی شما کمک می کند.

از نرم کننده های مایع پارچه استفاده نکنید: 

هنگامی که از نرم کننده های مایع پارچه استفاده می کنید ، باقی مانده ای روی لباس شما باقی می ماند. ممکن است به نظر برسد لباس های شما نرم تر هستند ، اما وقتی از نرم کننده مایع استفاده می کنید، لباس ها به درستی تمیز نمی شوند. بلکه این نرم کننده ها فقط لایه ای را بر روی لباس ایجاد میکنند که آلودگی و بوی بد را به دام می اندازد. این نوع لایه ها همچنین از ویژگی های عملکرد در لباس تمرین و برخی پارچه های مدرن جلوگیری می کند. استفاده از نرم کننده مایع پارچه هرگز ایده خوبی نیست زیرا بر روی همه جنس لباس تاثیر منفی دارد. به عنوان مثال ، حوله های شما ممکن است احساس خارش و بوی بدی پیدا کنند زیرا بقایای جمع شده از نرم کننده های پارچه بر روی آنها مانده است.

در هر بار شستشو ضرفیت مناسب ماشین خود را کاملا پر کنید: 

از ضرفیت ماشین لباسشویی تان کامل استفاده کنید گاهی اوقات ممکن است وسوسه شوید چند لباس را در اواسط هفته بشویید ، استثنا مشکلی ندارند، اما به طور کلی شما می توانید با شستن بارهای کامل، عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید. عادت نکنید جوراب ها را جداگانه یا فقطچند تکه لباس شستشو را دهید. وقتی این کار را می کنید، از آب زیادی استفاده می شود و قبوض آب و برق خود را افزایش می دهید، علاوه بر این طول عمر ماشین لباسشویی خود را کوتاه می کنید.

امیدواریم این نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی تان به شما کمک کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا