4 راهکار برای افزایش طول عمر یخچالتان که باید بدانید!

طول عمر یخچال ها

طبق نظرسنجی سال 2018، مردم انتظار دارند یخچال هایی که می خرند به طور متوسط ​​10 سال عمر کنند و این با آنچه اکثر تولید کنندگان به ما می گویند مطابقت دارد: یخچال های آنها برای 10 سال کار می کنند. اما این بدان معنا نیست که در این ده سال یخچال شما بدون مشکل خواهد بود. بر اساس داده‌های نظرسنجی ما، تخمین می‌زنیم که 40 درصد یخچال‌هایی که بین سال‌های 2008 و 2018 خریداری شده‌اند، در پنج سال اول یا دچار مشکل و یا خراب می‌شوند. یکی از راه‌های بهبود شانس این است که تعمیر و نگهداری معمولی یخچال خود را در طول سال انجام دهید. در این مقاله از فن باز قصد داریم نکاتی را به شما بگوییم که به شما کمک می کند تا یخچال خود را با خوشحالی حفظ کنید.

 راهکار های نگهداری از یخچال فریز
راهکار های نگهداری از یخچال فریز

1. یخچالتان را جارو برقی بکشید

جارو برقی گرد و غبار، کثیفی، مو و سایر زباله ها را جمع آوری می کند. این زباله ها می تواند توانایی آنها را در دفع گرما محدود کند، کارایی را محدود کرده و به طور بالقوه باعث خرابی می شود. هر شش ماه یکبار، سیم‌پیچ‌ها را به آرامی با جاروبرقی جارو بکشید تا به بهترین شکل ممکن کار کنند. آنها در قسمت زیرین یا پشت یخچال قرار دارند.

2. واشر درب را تمیز نگه دارید.

واشرهای اطراف درهای یخچال مانع از خروج هوای سرد می شوند، اما ریزش ها و تکه های غذا می توانند جمع شوند و از ایجاد یک مهر و موم خوب در آنها جلوگیری کنند. این امر کمپرسور را مجبور می‌کند تا سخت‌تر از آنچه باید کار کند. واشرها را با یک اسفنج یا پارچه مرطوب تمیز کنید و مطمئن شوید که آب اضافی آن را خشک کنید تا در بسته شدن درب فرصت تبخیر در چین های واشر نداشته باشد. اگر متوجه کپک شدید، به چیزی برای از بین بردن آن نیاز دارید، مانند یک پاک کننده ضد عفونی کننده. اما ابتدا دفترچه راهنمای یخچال خود را بررسی کنید زیرا برای بعضی از یخچال ها توصیه های ایمنی برای اجتناب از برخی محصولات وجود دارد.

3. فیلتر آب را عوض کنید.

اگر یخچال شما فیلتر آب دارد، هر شش ماه یکبار آن را تعویض کنید. مراقب فیلترهای پس از فروش باشید زیرا بررسی اینکه آیا آنها آلاینده ها و باکتری ها را از آب آشامیدنی شما پاک می کنند یا خیر دشوار است. از سوی دیگر، اگر مطمئن هستید که منبع آب شما ایمن است احتمالاً می‌توانید بدون فیلتر ادامه دهید. در یخچال‌های خاص باید یک دوشاخه کارتریج را وارد کنید تا آب جریان داشته باشد. اگر یخچال شما نیز از این نوع باشذ ان را به همراه یخچال به شما می دهند.

4. بالای یخچال را خالی نگه دارید.

در برابر تمایل به استفاده از بالای یخچال برای گزاشتن وسایلتان مقاومت کنید، زیرا هر چیزی که در آنجا باقی می ماند می تواند در توانایی یخچال شما برای دفع گرما اختلال ایجاد کند. برای آشپزخانه‌ هایی که کابینت‌هایی روی یخچال دارند، مطمئن شوید که فاصله‌ای بین کابینت‌ها و بالای یخچال بگذارید تا به جریان هوا کمک کند. برخی از مدل‌ها توصیه‌های فاصله‌گذاری خاصی را در کتابچه راهنمای مالک خود دارند، اما به طور کلی رعایت یک فاصله یک اینچی مناسب است.

شرکت فن باز یک شرکت خدماتی گسترده با سابقه ای درخشان است. یکی از زمینه های فعالیت فن باز خدمات نظافتی در شهر مقدس مشهد می باشد. در صورت تمایل میتوانید از شرکت فن باز نیرو های متخصص، ماهر و تضمین شده را در زمینه نظافت در خواست کنید.

برای ارتباط با فن باز کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا