3 راهکار برای از بین بردن رسوبات کاشی حمام

آب سخت باعث تجمع روی شیرها، دوش‌ها، سینک‌ می‌شود و به مرور زمان لکه‌های رسوبی روی کاشی‌های حمام ایجاد می‌کند. لکه های قهوه ای روی کاشی های حمام نه تنها زیبایی حمام شما را از بین می برد بلکه به سختی پاک می شود. دلیل آن این است که حمام روزانه مقدار زیادی آب راکد را در خود نگه می دارد. مهم نیست که چقدر از محصولات پاک کننده گران قیمت استفاده می کنید، از بین بردن این لکه ها تقریبا غیرممکن است. اگر شما نیز با وضعیت مشابهی روبرو هستید، ما در این مقاله فن باز به شما کمک خواهیم کرد تا از شر این لکه ها خلاص شوید.

برق انداختن کاشی های حمام
برق انداختن کاشی های حمام

نرم کننده آب خانگی 

چگونه لکه ها را از روی کاشی های حمام پاک کنیم چرا آب سخت لکه بر جای می گذارد؟ غلظت بالای کلسیم و منیزیم آب را سخت می کند. هنگامی که آب حمام یا هر منطقه دیگری تبخیر می شود، پوشش بسیار نازکی روی کاشی های حمام باقی می گذارد. این پوشش فوق العاده نازک که شامل کلسیم و منیزیم است در ابتدا روی سطح حمام شما نامرئی است. وقتی رسوبات را به طور منظم تمیز نمی کنید، هر بار که دوش می گیرید، ذرات کثیفی با کریستال های معدنی تازه مخلوط می شوند. در نهایت، با لایه‌ای از رسوبات آب سخت و کثیفی مواجه می‌شوید که لکه‌های قهوه‌ای در سراسر حمام باقی می‌ماند.

مشکلات ناشی از آب سخت می تواند کارایی وسایل حمام را کاهش دهد و حتی می تواند باعث شود صابون ها، شامپوها و مواد شوینده شما کارایی کمتری داشته باشند. و برای پاک کردن این حس آبکی چسبناک از سراسر حمام به آب بیشتری نیاز خواهید داشت. بنابراین، قبل از انجام اقداماتی که برای تمیز کردن لکه های حمام آب سخت باید انجام شود، همه ما باید از لکه های احتمالی و تهدیدات ناشی از آب سخت در حمام آگاه باشیم.

گرفتگی دوش:

ممکن است متوجه شوید که معمولاً بعد از مدتی، دوش شما مثل قبل آب نمی دهد. ممکن است تصمیم بگیرید که برای تعمیر آن با لوله کش تماس بگیرید. اما صبر کنید، این در واقع به دلیل رسوب کلسیم و منیزیم در نازل های دوش است. از این رو، آبپاش های کمتری دریافت می کنید. و این نیز با لکه های کوچک و سفیدی که در سرتاسر سر دوش دیده می شود مشهود است. گرفتگی فاضلاب: آیا متوجه شده اید که فاضلاب سینک شما به درستی کار نمی کند؟ دلیل این امر آب سخت است. محتوای بیش از حد مواد معدنی در آب سخت، بقایای آن را پشت سر می گذارد و در نتیجه زهکشی ها و لوله ها مسدود می شود. همچنین متوجه لکه های کوچک و خشک شده آب روی سینک خود خواهید شد.

لکه های سفید:

جمله معروفی وجود دارد که “صبح روز را نشان می دهد”. اما تصور کنید صبح خود را در یک حمام کثیف، با بوی سخت آب و لکه های ریز کلسیم در سراسر پرده های حمام، آینه ها، کاشی ها، شیرآلات و جاهای دیگر شروع کنید. مطمئناً چنین سناریویی، آن هم به صورت روزانه، قابل انتظار نیست. بنابراین، برای مهار این مشکلات چه باید کرد؟

چگونه از شر لکه های آب سخت خلاص شویم؟

لکه های سرسخت همیشه دردناک هستند، که اگر آنها را در حمام خود نیز پیدا کنید، مطمئناً آن را دوست نخواهید داشت و تمیز کردن آنها چالش بزرگی است. اما دیگر نه، این وبلاگ معجون جادویی را برای پاک کردن لکه های آب سخت ارائه می دهد. در اینجا 3 راه آسان برای خلاص شدن از شر لکه های آب سخت از حمام وجود دارد که در زیر ذکر شده است:

از نرم کننده آب حمام استفاده کنید

استفاده از نرم کننده تضمین می کند که آب سخت آسیب بیشتری وارد نمی کند. نرم کننده آب حمام به راحتی به منبع تامین آب متصل می شود تا شما برای تمام کارهای خود آب نرم دریافت کنید. نرم‌کننده‌های آب خانگی از فرآیند تبادل یونی برای جایگزینی کلسیم و منیزیم اضافی با یون‌های سدیم یا پتاسیم استفاده می‌کنند تا آب نرم را برای مصارف مختلف در اختیار شما قرار دهند. بسته به نیاز خود می توانید به سراغ یک نرم کننده آب خانگی بروید که قبل از مخزن ذخیره بالای سر نصب می شود یا یک نرم کننده آب نقطه استفاده. آبی که در حمام استفاده می کنید عاری از سختی خواهد بود و در نتیجه لکه های کاشی را کاهش می دهد.

 از سرکه استفاده کنید

سرکه یکی از مفیدترین مواد آشپزخانه است که می توانید از آن برای پاک کردن لکه های آب سخت از روی کاشی های حمام استفاده کنید. پاک کننده همه منظوره ماهیتی اسیدی ملایم دارد و برای از بین بردن لکه ها از حمام شما عالی است. سرکه سفید همچنین از رشد میکروب، کپک و کپک در حمام جلوگیری می کند. محلولی از مقدار مساوی سرکه و آب درست کنید. محلول را در یک بطری اسپری نگه دارید و محلول را روی کاشی های حمام بپاشید. قبل از اینکه محلول را با برس یا اسفنج بشویید، اجازه دهید محلول مدتی روی کاشی ها بماند. اگر لکه ها خیلی سرسخت هستند، مقداری جوش شیرین به محلول اضافه کنید.

نمک

نمک یکی دیگر از مواد مفید آشپزخانه برای تمیز کردن کاشی های حمام است. نمک به از بین بردن سرسخت ترین لکه های آب سخت روی کاشی های حمام شما کمک می کند. نمک یک ضد عفونی کننده عالی، میکروب های موجود در حمام شما را نیز از بین می برد. هنگام استفاده از نمک برای از بین بردن لکه ها، مطمئن شوید که کف حمام مرطوب است. کف حمام را نمک بپاشید و بگذارید نیم ساعت یا بیشتر بماند. نمک را با استفاده از برس یا اسفنج پاک کنید. هر چه نمک روی کاشی های حمام بیشتر بماند، در از بین بردن لکه ها موثرتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا