چگونه لکه های روغن و چربی را از روی لباس پاک کنیم

لکه های روغن

از بین لکه ها لکه های روغن همیشه سخت ترین ها هستند. و پاک کردن آنها نیز بسیار دشوار است. اکثر گریس ها و روغن ها در دمای اتاق نیمه جامد یا جامد هستند، این بدان معناست که حذف آنها نیاز به آب گرم دارد.  البته سرسختی لکه بستگی به پارچه آن نیز دارد. الیاف مصنوعی مانند پلی استر سخت درمان می شوند، زیرا چربی و روغن را جذب خود می کنند، و از آنجا که الیاف مصنوعی روز به روز محبوب تر می شوند، بیشتر با این لکه های مزاحم مواجه می شویم.

با این وجود، اگر زمان کافی صرف کنید، پاک کردن این لکه ها از روی لباس قطعاً غیرممکن نیست. راه حل کلیدی این است که هرچه سریعتر عمل کنید. بهتر است که به محض به وجود آ»ء« لکه اقدام کنید. پس از خشک شدن ، حذف آن لکه روغن آزاردهنده بسیار سخت تر خواهد بود.

پاک کردن لکه های روغن از روی لباس
چگونگی پاک کردن لکه های روغن از روی لباس

جوش شیرین:

نحوه استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های روغن توصیه می شود. جوش شیرین را به مواد شوینده تان اضافه کنید و لباس را بشورید. اگر نمی توانید چیزی را بشویید مانند یک کت سنگین یا مبلمان نبز می توانید از جوش شیرین استفاده کنید اما روش آن متفاوت است.

 نحوه استفاده : روغن اضافی را با یک حوله یا پارچه پاک کنید. جوش شیرین را روی پارچه لکه دار بپاشید و اجازه دهید 24 ساعت بماند. پس از گذشت یک روز، جوش شیرین را با جارو برقی یا با برس بشویید. بعد از آن محل آسیب دیده را با محلول سرکه و آب اسپری کنید. با صابون و برس بمالید، سپس بشویید. اگر لکه باقی ماند این کار را تکرار کنید.

از گچ استفاده کنید:

نحوه استفاده از گچ برای از بین بردن لکه های روغن بدین شرح است که: گچ باید مانند جوش شیرین روغن لباس را از روی لباس شما پاک کند. به این معنی که روغن را از روی پارچه بیرون می کشد و به خود جذب میکند. اما او گچ را برای لکه های بزرگ توصیه نمی شود. در عوض، این ترفند را روی چربی های کوچک چربی امتحان کنید. برای مثال وقتی که در حال آشپزی هستید و یک قطره چربی روی پیراهن شما می آید. هرگونه غذای اضافی و روغن را از روی لباس با یک حوله کاغذی تمیز بردارید. تمام نقاط لکه را با گچ بپوشانید، اجازه دهید چند دقیقه روغن کاملاً جذب گچ شود. پس از آن هرچه سریعتر لباس یا پارچه آلوده را بشویید.

با لکه هایی که خشک می شوند چه کنیم؟

 اگر فرصتی برای از بین بردن لکه چربی خود بلافاصله پس از بوجود آمدن آنها پیدا نکردید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. تا زمانی که پارچه خشک است روی لکه کار کنید. ایده خوبی نیست که قبل از کار روی لکه لباس خود آن را با آب بشویید. کار روی پارچه خشک بسیار راحت تر است زیرا روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند. بنابراین وقتی پارچه را خیس می کنید، آنچه اتفاق می افتد این است که آب تمام پارچه های اطراف روغن را می پوشاند ، بنابراین جایی برای دور زدن روغن ندارید.

2. یک تکه مقوا را پشت لکه قرار دهید. قرار دادن یک تکه مقوا بین لایه های لباس به شما کمک می کند تا از انتقال روغن به قسمت های دیگر پارچه جلوگیری کنید. از مقوا های ضخیم یا کارتون ها استفاده کنید. تا آب را از خود عبور ندهند.

3. لکه را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید.ما میخواهیم تا آنجا که ممکن است روغن اضافی را حذف کنیم. برای جلوگیری از پخش شدن روغن به قسمت های دست نخورده پارچه، آن را با دقت پاک کنید. اگر پارچه ندارید، یک دستمال، دستمال یا حوله کاغذی نیز کار می کند.

4. صابون روی لکه بمالید. صابون یا مایع ظرفشویی مانند زدودن لکه بر روی ظروف چرب بر روی نیز ماثر است. چند قطره صابون مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید و بگذارید خیس بخورد، به آرامی با انگشتان، یک مسواک تمیز و موی نرم را روی آن بمالید. اجازه دهید صابون ظرفشویی حدود پنج دقیقه در آن خیس بخورد.

5. با آب گرم بشویید، سپس طبق معمول شستشو دهید. پس از استفاده از صابون ظرفشویی پنج دقیقه صبر کنید، سپس با آب گرم بشویید. 

6. لباس خود را در هوای آزاد خشک کنید. از آنجا که لکه های چربی روی لباس های مرطوب به سختی قابل مشاهده است، منتظر بمانید تا لباس خشک شود تا از بین رفتن لکه اطمینان حاصل کنید. اگر پس از خشک شدن لکه ای باقی ماند، صابون ظرفشویی را تکرار کرده و دوباره در آب داغ شستشو دهید. وسایل خود را با ماشین خشک نکنید زیرا دمای بالا می تواند لکه را سختتر کند و حذف آن را دشوارتر.

شرکت خدمات نظافتی فن باز میتواند به شما در نظافت منازل و ادارات تان کمک کند. این شرکت با سابقه درخشان در امر نظافت انتخاب بسیار مناسبی برای امور نظافتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا