چگونه عمر ماشین ظرفشویی تان را افزایش دهید!!!

با رعایت این راهکار ها عمر ماشین ظرفشویی تان را افزایش دهید. و مجبور نشوید ظرف هایتان را با دست بشورید! در ادامه به شش راهکار عملی که باعث افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی شما میشود می پردازیم. با ما همراه باشید.

افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی
افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی

1. تمیز نکردن ظروف قبل از گزاشتن در ماشین ظرفشویی:

گول تبلیغاتی را که نشان می دهد ماشین های ظرفشویی عملاً غذاهای کامل را از بشقاب غذا تمیز می کنند، را نخورید. داگ راجرز، رئیس سابق آقای لوازم خانگی، می گوید ذرات غذا باقی مانده روی بشقاب ها می توانند قسمت های متحرک دستگاه را چسبناک کرده، این ذرات در شکاف های دستگاه می روند و کار دستگاه شما را مختل می کنند.

تمیز نکردن ظروف قبل از گزاشتن
تمیز نکردن ظروف قبل از گزاشتن

شستشو سطحی ظروف قبل از گزاشتن در ماشین می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند و دستگاه شما را برای مدت طولانی تری روان نگه دارد. با این حال، تمیز کردن کامل بشقاب ها یکی از راه هایی است که می تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند.

2. مواظب درب دستگاه خود باشید:

اجازه ندهید فرزندان شما بر روی در ماشین ظرفشویی بنشینند. در ابتدای این امر ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این کار از جمله مواردی است که نصف ماشین ظرفشویی های خراب به آن مبتلا شده اند. به علاوه ، بسیار سرگرم کننده است که در پایان شستوشوی با درب بازی کنید و تماشای خروج بخار را ببینید! اما برای عمر طولانی ماشین ظرفشویی خود از این کار صرف نظر کنید.

درب دستگاه
درب دستگاه

3. استفاده بیش از حد از مواد شوینده:

یکی از رایج ترین اشتباهات ظرفشویی که می تواند باعث ایجاد رسوب در پمپ های شستشو و آبکشی شود، استفاده بیش از حد از مواد شوینده است. این عمر شاید بنظر برسد که باعث شستوشوی بهتر و دقیق تر ظروف می شود. اما به مرور زمان باعث خرابی دستگاه های داخلی به علت رسوب میشود. علاوه بر اینها این کار سبب سخت شدن مرحله شستوشو توسط دستگاه میشود. به همین علت پیشنهاد می شود از بسته های شوینده ای که از قبل اندازه گیری شده استفاده کنید. تا مطمئن شوید در مصرف آن زیاده روی نمی کنید.

مواد شوینده
مواد شوینده

 

4. مطمئن شوید ماشین ظرفشویی شما کاملا پر باشد:

همیشه مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما پر است. و اصلا برای چند تیکه کوچک ماشین را روشن نکنید. همیشه ظرفیت ماشینتان را تکمیل کنید. اینگونه نه تنها در مصرف آب و برق صرفه جویی می کند، بلکه به معنای استفاده کمتر و عمر بیشتر دستگاه است. یک مورد نادر که در آن بهتر است به جای آن شستشو با دست انجام شود!

ماشین ظرفشویی کاملا پر باشد
ماشین ظرفشویی کاملا پر باشد

 

5. تعویض شلنگ دستگاه را جدی بگیرید:

هر پنج سال یکبار لوله های ورودی و خروجی را تعویض تا از تجمع کلسیم و رسوب جلوگیری شود. در صورت عدم اطمینان می توانید شلنگ ها را به تنهایی عوض کنید یا با تکنسین تماس بگیرید. تا مطمئن شوید تعویض شلنگ دستگاه درست و حرفه ای صورت بگیرد. علاوه بر این شلنگ مناسب دستگاه تان را تهیه کنید.

تعویض شلنگ دستگاه
تعویض شلنگ دستگاه

 

6. استفاده از آب سخت برای شستوشو:

ممکن است کیفیت آب شما بسته به محل زندگی شما مناسب نباشد. به این آب به اصطلاح آب رسوبی می گویند. این گونه آب ها باعث بستن لایه های معدنی در داخل ماشین ظرفشویی و لوله های می شود. خوشبختانه روش های مختلفی برای نرم کردن آب وجود دارد. شوینده ها یا نرم کننده ی آب، فیلتر آب از جمله راهکار هایی است که میتوانید برای رسوب زدایی یا به اصطلاح نرم کردن آب از آنها استفاده کنید.

آب سخت برای شستوشو
آب سخت برای شستوشو

 

با رعایت این راهکار ها عمر ماشین ظرفشویی شما دو برابر می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا