چگونه جرم کاسه توالت فرنگی را از بین ببریم؟

جرم و رسوب کاسه توالت

رسوب آهک می تواند ظاهر توالت شما را وحشتناک کند. بنابراین، چگونه می توانید از شر آن خلاص شوید؟ با گذشت زمان، رسوب آهک در کاسه توالت و سایر قسمت های خانه شما جمع می شود و باید راهی برای حذف آن پیدا کنید. محصولات سفید کننده و پاک کننده های توالت بی شماری در دسترس هستند که قول می دهند رسوب آهک را از بین ببرند و حمام و توالت شما را بی لک جلوه دهند. اما بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ در این مقاله از فن باز در مورد نحوه پاک کردن رسوبات آهک از توالت ها به این سوال پاسخ دهیم و نکات تمیز کردن مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم.

از بین بردن جرم و رسوب توالت
از بین بردن جرم و رسوب توالت

رسوب آهک چیست؟

ماده گچی سختی که در اطراف خانه در حمام و آشپزخانه جمع می شود، رسوب آهک نامیده می شود. هنگامی که بی کربنات کلسیم محلول به کربنات کلسیم نامحلول تبدیل می شود، تبدیل به آهک می شود. شما این ماده را در اطراف شیرها، کاسه توالت، حمام، لوله ها و هر منطقه آبی که روزانه با آن در تماس باشید، مشاهده خواهید کرد. هنگامی که آب سخت تبخیر می شود، کلسیم و منیزیم با هم ترکیب می شوند و رسوب آهک تشکیل می دهند. این به این دلیل است که آب سخت دارای محتوای مواد معدنی بالایی است و پس از تبخیر آن رسوبات کلسیم و منیزیم روی سطح باقی می ماند.

چگونه از شر آهک موجود در توالت خلاص شوم؟

سفید کننده پاک کننده های تجاری بر پایه سفید کننده هستند و معمولاً برای مؤثر بودن از شما نیاز به استفاده از مقدار زیادی مایع دارند. بهترین روش برای این نوع تمیز کننده توالت استفاده از آنها در زیر لبه داخلی توالت است زیرا معمولاً به طور خاص برای آن کار طراحی می شوند. اطمینان حاصل کنید که از وارد کردن هرگونه ماده سفید کننده روی پوست خود اجتناب کنید – هنگام استفاده از این نوع محصولات شوینده مبتنی بر شیمیایی، دستکش های پلاستیکی همیشه ایده خوبی هستند. اجازه دهید حدود 30 دقیقه خیس بخورد و بعد از اتمام کار توالت را بشویید.

سرکه سفید

اگر ناحیه ای که باید تمیز کنید کوچک است، آن را با آب با سرکه مخلوط کنید (به نسبت 1: 1 کافی است) و قبل از اینکه آن را با برس توالت بشویید، از یک بطری اسپری استفاده کنید تا روی ناحیه کاسه توالت تأثیر بگذارد. در جایی که بخش‌های بزرگ‌تری از آهک وجود دارد، می‌توانید به سادگی سرکه سفید را روی کل منطقه بریزید و مطمئن شوید که همه چیز پوشیده شده است. این ایده خوبی است که این آخرین کار را در شب انجام دهید تا بتواند کاملاً در رسوبات آهک فرو برود و فرسایش یابد. وقتی به عقب برگشتید، قبل از شستشوی توالت برای شستشو، از برس توالت برای حذف رسوبات آهکی که هنوز وجود دارند استفاده کنید.

سمباده

گاهی اوقات تکه‌های سرسختی از رسوب آهک روی کاسه باقی می‌ماند که به کمی تلاش بیشتر نیاز دارند. استفاده از سنباده با دانه متوسط ​​برای ساییدگی و از بین بردن لکه امکان پذیر است، اگرچه ما شخصاً این روش را در توالتی که اخیراً خریداری کرده اید توصیه نمی کنیم زیرا در صورت آسیب رساندن به سطح، ممکن است تضمین شما را از بین ببرد. اگر این روش را انتخاب کردید، مراقب باشید که خیلی محکم فشار ندهید. مانند قبل، پس از اتمام کار، می توانید به سادگی باقیمانده ها را بشویید و به طور معمول تمیز کنید.

شرکت فن باز یک شرکت خدماتی گسترده با سابقه ای درخشان است. یکی از زمینه های فعالیت فن باز خدمات نظافتی در شهر مقدس مشهد می باشد. در صورت تمایل میتوانید از شرکت فن باز نیرو های متخصص، ماهر و تضمین شده را در زمینه نظافتی در خواست کنید.

برای ارتباط با فن باز کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا