چند راه ساده برای از بین بردن رسوب کتری

از بین بردن رسوبات کتری

با پیروی از  این روش‌، از غافلگیری در کف فنجان خود می توانید جلوگیری کنید. و تا کتری خود را بدون رسوب آهک نگه دارید. هیچ کس از تمیز کردن وسایل آشپزخانه خود لذت نمی برد، اما لازم است که رسوبات آهک را به طور منظم از کتری خود جدا کنید. تا آن را تا جایی که ممکن است در بهترین شرایط نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که شما یا خانواده تان در چای خود مزه رسوب را حس نخواهید کرد.  راه های مختلفی وجود دارد که می توانید کتری خود را بدون رسوب آهک نگه دارید، از جمله چند مورد از آنها که در همه خانه ها پیدا می شوند. 

از بین بردن رسوبات کتری
از بین بردن رسوبات کتری

رسوبات کتری خطرناک هستند؟

رسوب آهک یک ماده گچی سخت است که عمدتاً از کربنات کلسیم تشکیل شده است که معمولاً در سنگ ها و صدف ها یافت می شود. رنگ آن مایل به سفید است، اما در برخی موارد می تواند خاکستری، صورتی یا قهوه ای مایل به قرمز نیز باشد. اگر در منطقه ای که زندگی میکنید، آب سخت باشد. متوجه خواهید شد که رسوبات آهکی به سرعت در وسایل شما ایجاد می شود. این به این دلیل است که منبع آب شما حاوی مقادیر زیادی کلسیم و منیزیم است که در داخل کتری شما جمع می‌شود و در صورت از بین نبردن، پوششی پوسته‌دار ایجاد می‌کند.

رسوب آهک کاملاً طبیعی است و مصرف آن کاملاً بی ضرر است. مطمئناً، اگر چای شما پر از تکه های شناور باشد، مزه ی  چای به خوبی حس نمی شود، و در موارد خاص ممکن است طعم تلخی نیز ایجاد کند، اما خطرناک نیست. برخی منابع سعی می کنند ادعا کنند که نوشیدن آب سخت باعث مشکلات سلامتی مانند سنگ کلیه می شود، اما این واقعیت ندارد. در واقع، مواد معدنی اصلی موجود در آب سخت (کلسیم و منیزیم) معمولاً در آب معدنی های فروخته شده در سوپرمارکت محلی شما نیز یافت می شود.

چگونه کتری خود را با سرکه رسوب زدایی کنید

رسوب آهک با اسید ملایم به راحتی حل می شود و سرکه مقطر سفید در بسیاری از خانه ها یکی از مواد اصلی پاک کننده است. ارزان و بدون دردسر است و می توان از آن برای مقابله با انواع رسوبات لکه ها و چربی های سرسخت استفاده کرد. مراحل زیر را دنبال کنید تا کتری شما زیبا و درخشان و بدون رسوب شود.

مراحل رسوب زدایی با سرکه

1. مقدار مساوی سرکه سفید و آب لوله کشی را اندازه بگیرید، سپس آب خود را حدود سه چهارم پر از مخلوط کنید.

2. آن را به جوش آورید و بگذارید بماند تا کاملا خنک شود، قبل از اینکه چندین بار آن را بشویید.

3. در صورت لزوم می توانید از یک برس شستشوی دسته بلند برای حذف هر گونه لکه مخصوصاً سرسخت استفاده کنید.

هنگامی که تمام رسوبات آهک از بین رفت، کتری خود را با آب تمیز پر کنید، آن را بجوشانید و دوباره آن را خالی کنید. این روند را دو تا سه بار تکرار کنید تا اثری از سرکه از بین برود و چای شما مزه ی سرکه ندهد.

نوشابه و سرکه

اگر کتری شما پوسته پوسته خاصی دارد، می توانید مقدار کمی نوشابه را نیز به مخلوط سرکه و آب اضافه کنید تا به جابجایی پوسته های سرکش کمک کند. شما فقط باید حدود یک قاشق چایخوری اضافه کنید، اما مراقب کتری خود باشید تا مطمئن شوید که حباب نمی‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا