نگهداری درست از ماکرویو چگونه است؟

به طور متوسط ​​طول عمر مایکروویو بین 5 تا 10 سال است. برای اینکه مایکروویو خود را برای تمام طول عمرش خود روشن نگه دارید، باید تعمیر و نگهداری معمول را انجام دهید و آن را تمیز نگه دارید! ما در این مقاله قصد داریم به شما نکاتی برای طول عمر بیشتر و نگهداری از ماکروویو تان را بگوییم. پس تا انتهای مقاله همرا ما باشید.

تمیزی ماکروویو
تمیزی ماکروویو

تمیز کردن عمیق

مایکروویو اگر غذای خشک شده یا ریخته شده در مایکروویو خود دارید که نمی توانید از آن بیرون بیاورید، سعی کنید مایکروویو خود را بدون مواد شیمیایی خشن با بخار تمیز کنید و با این مراحل انجام دهید:

مرحله 1: یک کاسه را با 2 فنجان آب و 4 قاشق غذاخوری سرکه پر کنید.

مرحله 2: برای جلوگیری از جوشیدن یک خلال دندان اضافه کنید.

مرحله 3: ظرف را به مدت پنج دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

مرحله 4: بگذارید کاسه به مدت سه دقیقه بماند.

مرحله 5: مایکروویو را با یک اسفنج پاک کنید.

تمیز نگه داشتن مایکروویو فقط برای ظاهر نیست، بلکه برای ایمنی مواد غذایی نیز مفید است. همچنین به کارآمدتر مایکروویو شما کمک می کند. تمیز کردن ساده برای مایکروویو شما هنگامی که مایکروویو خود را عمیق تمیز کردید، تمیز نگه داشتن آن آسان است! هر بار که از مایکروویو خود استفاده می کنید از نکات نگهداری زیر استفاده کنید. هنگام گرم کردن هر چیزی که ممکن است پاشیده شود یا بریزد از یک پوشش پلاستیکی مواد غذایی مایکروویو یا یک حوله کاغذی استفاده کنید. اگر چیزی را گرم می کنید که می تواند جوش بیاید، پوشش غذا را روی آن قرار دهید و یک بشقاب زیر کاسه قرار دهید. وقتی گرم کردن غذا تمام شد، بشقاب را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید تا به راحتی تمیز شود. اگر چیزی در مایکروویو شما ریخت یا پاشید، در حالی که هنوز گرم است آن را پاک کنید تا تمیز کردن شما آسان تر شود. اگر غذا ها قبل از اینکه بخواهید آنها را پاک کنید خشک می شوند، از نکات تمیز کردن بخار بالا استفاده کنید!

جلوگیری از آسیب دیدن درب مایکرویو

درهای مایکروویو پرمصرف ترین قسمت مایکروویو هستند. کوبیدن در و باز کردن در در حالی که مایکروویو هنوز روشن است باعث آسیب تدریجی دستگاه می شود و می تواند منجر به عدم تراز درب شود. درب مایکروویو از کلیدهای به هم پیوسته ای که پیچیده هستند کار می کند و به راحتی از طریق باز و بسته کردن بی دقت درب آسیب می بیند. این کلیدهای به هم پیوسته باعث می‌شوند وقتی در را باز می‌کنید فر خاموش شود. وجود یک درب نامناسب یا سایر آسیب‌های درب می‌تواند باعث خرابی این سوئیچ‌های قفل شده و منفجر شدن فیوزهای ایمنی شود که برای محافظت از سایر اجزای ارزشمندتر مایکروویو در حال کار هستند.

مایکروویو خود را فقط زمانی روشن کنید

که داخل آن غذا یا مایعی باشد هنگامی که مایکروویو خود را روشن می کنید، یک مگنترون تشعشعات الکترومغناطیسی یا امواج مایکروویو را به داخل غذا یا مایع می فرستد تا آنها را گرم کند. هنگامی که مایکروویو را بدون هیچ ماده غذایی یا مایعی در داخل آن روشن می‌کنید، امواج الکترومغناطیسی چیزی برای جذب ندارند و مگنترون امواج مایکروویو را دوباره جذب می‌کند که می‌تواند به آن و به طور کلی مایکروویو شما آسیب برساند. همچنین ایده خوبی است که از زمان های از پیش تعیین شده برای طبخ یا آب کردن غذاها استفاده کنید. این دکمه های از پیش تنظیم شده می توانند به کارآمدتر شدن مایکروویو شما کمک کنند. درک پیش تنظیم های مختلف و وات متفاوت، غذای شما را بهتر می پزد. دکمه های از پیش تنظیم شده روی مایکروویو شما تنظیمات منحصر به فردی برای پختن غذای شما بدون نیاز به تنظیم زمان یا سطح وات هستند. به عنوان مثال، تنظیمات پاپ کورن شما بهترین پاپ کورن را می پزد زیرا سنسور مایکروویو میزان رطوبت کیسه پاپ کورن را تشخیص می دهد و زمان را بر اساس آن تنظیم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا