نکات جادویی خانه داری به سبک هتل دار ها

خانه داری به سبک هتل دار ها

خانه ی خود را به سبک هتلدار ها اداره کنید. علاوه بر سالم ماندن وسایل، باعث میزبانی بینظیری از مهمان هایتان نیز می شود. بخشی از برنامه باید شامل روالهای درجه یک خانه داری باشد. در مهمان نوازی به سبک هتل، ایجاد تجربه عالی برای مهمان هایتان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نکات خانه داری
نکات خانه داری

پنجره های اتاق را باز کنید: 

پنجره های اتاق را در صورت وجود باز کنید. این کار شاید زیاد مهم بنظر نرسد، اما تفاوت آن می تواند بسیار زیاد باشد. هنگام ورود به اتاق، قبل از شروع کار یا نظافت هر چیزی، پنجره ها را باز کنید. اینگونه هنگام نطافت گرد های اتاق به بیرون میروند، و هوای اتاق تهویه می شود. همچنین دریافت نور طبیعی و جریان هوا نیز در اتاق کنترل می شود. 

خانه تان را مرتب کنید: 

شلوغی ها را برطرف کنید به عقیده بسیاری شروع با “تخته خالی” راحت ترین کار را برای تمیز کردن اتاق ها است. با در نظر گرفتن این نکته موارد زیر را باید انجام دهید: زباله ها را خالی کنید، ملحفه ها را عوض کنید، حوله ها را در سبد لباس چرک بیاندازید، حمام ها را مرتب کنید. با این کار وسوسه این که به سادگی اجسام را پاک کنید و نظافت اساسی خانه را انجام دهید. 

ابتدا اتاق خواب ها را تمیز کنید:

ابتدا قسمت های اتاق خواب را تمیز کنید. اینطوری حداقل انتقال باکتری صورت می گیرد. تمیز کردن را از اتاق خواب شروع کنید و سپس حمام را تمیز کنید. این به بهبود بهداشت و نظافت کلی کمک می کند.

به شوینده ها اجازه دهید اثر کنند:

به محصولات تمیز کننده زمان دهید تا کار کنند در زمان شستشو صرفه جویی کنید و اجازه دهید محصولات مورد استفاده شما کار خود را انجام دهند. ابتدا دیوارها دوش، توالت و سینک را اسپری کنید، سپس چیزهایی مانند آینه و پنجره ها را تمیز کنید. متوجه خواهید شد که اینگونه چربی ها لکه ها بهتر از بین می روند، و زمان کمتری نیز می برد.

جاروبرقی بکشید:

همیشه قبل از تی کشیدن جارو برقی بکشید. تی کشیدن و پاکسازی باید آخرین کار شما در طول فرایند تمیز کردن باشد. با جارو کردن اطمینان پیدا می کنید، که قبل از خیس شدن گرد و غبار و بقایای آن را از روی زمین بردارید. برای مثال مواردی مانند گرد های خیس شده تمیز کردن کف ها را بسیار دشوار میکند و جارو کشیدن از این امر جلوگیری می کند.

از مسواک استفاده کنید:

برای تمیز کردن درز ها از مسواک بلا استفاده ای استفاده کنید. برای مکانهایی مانند پیچ ​​های پایین توالت، هیچ چیز بهتر و سریعتر از مسواک کار نمی کند. همه ی وسایل مورد نیاز خود را یکجا نگه دارید. اینگ.نه هر دفعه برای تمیز کاری ها لازم نیست دنبال همه ی وسایل باشید.

گردگیری کنید:

حتما همه چیز را گردگیری کنید. گردگیری یک کار سریع و آسان است ، اما فراموش کردن سطوح خاصی در خانه بسیار آسان است. به عنوان مثال، فراموش کردن گرد و غبار لامپ های روشن، که می توانند به سرعت گرد و غبار را به خود جذب کرده و بسیار کثیف تر از آنچه که هستند، نشان داده می شوند. همچنین باید پرده ها را هر چند روز یکبار تکان دهید تا گرد و خاک آنها را از بین ببرید. این کار را قبل از اینکه جارو برقی بکشید، بکنید.

مبلمان ها را جارو بکشید: 

مبلمان را نیز جاروبرقی بکشید. جاروبرقی مبلمان به عنوان یک ضمیمه برای حذف گرد و غبار و خاک می تواند اتاق را بسیار تمیزتر کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا