نحوه صحیح تمیز کردن چرم

محصولات چرمی به مراقبت خاصی احتیاج دارند، برای افزایش عمر چرم های خود و همچنین از بین بردن لکه های روی آنها باید نکاتی را بدانید. بسته به میزان لکه و جنس آن، روش های مختلفی برای تمیز کردن آن وجود دارد. در ادامه با همراه باشید تا روش هایی برای از بین بردن این لکه هارا بخوانید.

وسایل مورد نیاز لکه بری از چرم
وسایل مورد نیاز لکه بری از چرم

وسایل مورد نیاز لکه بری از چرم:

پارچه نوبوک: پارچه ای نرم که برای تمیز کردن چرم به صورت موضعی طراحی شده است.

برس: برس مناسب چرم که شبیه برس جیر می باشد، یک طرف آن موهای فلزی دار ، طرف دیگر آن از جنس لاستیک است.

پاک کننده های چرم: معمولاً به عنوان اسپری یا مایع آئروسل یافت می شود.

پاک کننده لکه جوهر: اغلب به شکل یک پمادییافت می شود و برای تمیز کردن لکه های موضعی مناسب است.

پاک کننده های چربی زدا: به صورت پاک کننده قوی به شکل خمیر آئروسل یا مایع یافت می شود. البته این نوع از پاک کننده ها برای چرم هایی با بافت صاف طراحی شده اند.

روش پاک کردن لکه:

1. شروع به پاک کردن مورد با پارچه نوبوک کنید تا هرگونه آلودگی یا گرد و غبار از بین برود. به صورت حرکات دایره ای روی لکه ها را بکشید. اگر همچنان گرد ها وجود دارند مجدداً با استفاده از حرکات ملایم و دایره ای با استفاده از برس سعی در از بین بردن لکه ها کنید.

نکته: بیش از حد مالش ندهید زیرا ممکن است بافت چرم را از بین ببرید. اگر این روش هم جواب نداد مرحله بعدی استفاده از مسواک تمیز است.

اگر چرم کفش یا کیف خود را پاک می کنید برای حفظ حالت آن می توانید، داخل آن را با روزنامه بپوشانید تا شکل طبیعی شان را حفظ کنند.

2. با استفاده از برس چرم، در جهت چرت زدن کار کنید. و به آرامی خاک های شل را از بین ببرید.

3. با توجه به لکه چرم تان از پاک کننده مخصوص استفاده کنید. استفاده از پاک کننده ها برای چلوگیری از آبکشی چرم است پس به هیچ عنوان چرم را آبکشی نکنید. مقداری از پاک کننده را بر روی برس بکشید و به آرامی در محل لکه بکشید. این کار را تا زمانی که لکه کامل از بین برود ادامه بدهید.

4. با استفاده از دستمالی که رنگ به چرم پس ندهد یا پارچه نوبوک پاک کننده را از سطح چرم بردارید. اگر همچنان لکه پاک نشده بود دوباره مراحل را تکرار کنید. البته باید در نظر داشته باشید که لکه های قدیمی پاک نمی شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا