ظروف مسی که سیاه شده را مثل روز اول برق بیاندازید!

کدر و سیاه شدن ظروف مسی

قطعات و ظروف فلزی ساخته شده از برنج، نقره و مس به هر اتاق گرما و ظرافت می بخشند. با این حال، با گذشت زمان، آنها درخشش خود را از دست می دهند و یک لایه ی تیره بر روی انها شکل میگیرد. حتی در شرایط مناسب نگهداری این ظروف یعنی یک محیط خنک و خشک دور از نور مستقیم خورشید – نمی توان از کدر شدن آنها جلوگیری کرد. این یک واکنش معمول در اثر تداخل بین یک جسم فلزی و محیط آن ایجاد می شود. اگرچه کدر شدن به خودی خود مضر نیست، اما می تواند ناخوشایند و زشت جلوه کند. خوشبختانه ما در این مقاله از فن باز به شما راهکار هایی عملی برای برق انداختن این ظروف اراعه میکنیم.

قبل از شروع، بررسی کنید که آیا مس شما مهر و موم شده است یا خیر. اگر چنین است، نباید آن را با استفاده از روش های زیر تمیز کنید. تمیز کردن مس با خمیر یا حتی مخلوط آبلیمو/نمک می تواند به طور کامل سیاهی ها را پاک کند.

برق انداختن ظروف مسی که سیاه شده اند
چگونگی برق انداختن ظروف مسی که سیاه شده اند

لوازم مورد نیاز برای پولیش مس

 در زیر لیستی جامع از محصولاتی که برای رفع تیرگی ها لکه ها نیاز دارید را آورده ایم.

جوش شیرین، آب لیمو، نمک، سرکه، سس گوجه، روغن بچه، آب پرتقال (به عنوان جایگزین)، جوش شیرین برای تمیز کردن عمیق

توجه: جوش شیرین برای نقاطی که به کمی توجه بیشتر نیاز دارند مانند کف ظروف مسی به خوبی کار می کند. 

روش استفاده از جوش شیرین:

از جوش شیرین بر روی لکه های عمیق استفاده کنید. جوش شیرین را روی محل بریزید و با یک اسفنج نرم کم کم انرا روی ظرف بکشید تا زمانی که جوش شیرین حل شود. این کار را با دقت و ظرافت انجام دهید، زیرا در صورت وارد کردن فشار زیاد ممکن است مس شما خراش بخورد.

استفاده از آب لیمو و نمک:

 آب لیمو و نمک برای از بین بردن لکه های مس در سه مرحله:

  1. آب لیمو را در ظرفی بریزید و سپس نمک را داخل آب آن بپاشید.
  2. نسبت انها را با سه برابر لیمو به نمک انجام می دهد. یک دقیقه هم بزنید تا نمک حل شود.
  3. پارچه ای را در محلول فرو کنید و مس را پاک کنید.

نکته: این روش مانند جادویی فوری لکه های شما را پاک میکند. اما باید به چند نکته ریز نیز توجه کنید. بعد از بین بردن لکه ها ظرف خود را فورا با اب شستشو دهید زیرا این محلول مانند اسید است و اگر زیاد روی ظروف باشد میتواند مس شما را نازک کند و خراش بخورد. و علاوه بر آن حتما نمک را کامل در ابلیمو حل کنید تا ظرف شما خراش نخورد. به جای ابلیمو میتوانید از اب پرتقال نیز استفاده کنید، زیرا اب پرتقال نیز اسیدی است.

روش سریع تمیز کردن

اگر یک وسیله مسی بزرگ دارید و می خواهید سریع آن را تمیز کنید، می توانید سه فنجان آب را بجوشانید، یک فنجان سرکه و یک قاشق غذاخوری یا بیشتر نمک اضافه کنید. در مرحله بعد هم بزنید تا نمک حل شود و سپس ماده مسی را در آب قرار دهید. لکه دار شدن درست از بین خواهد رفت. اگر می‌خواهید از یک عمل مالشی بیشتر برای تمیز کردن مس استفاده کنید، رایچرت جزئیات فرآیند استفاده از آن را توضیح می‌دهد. 

شرکت فن باز یک شرکت خدماتی گسترده با سابقه ای درخشان است. یکی از زمینه های فعالیت فن باز خدمات نظافتی در شهر مقدس مشهد می باشد. در صورت تمایل میتوانید از شرکت فن باز نیرو های متخصص، ماهر و تضمین شده را در زمینه نظافتی در خواست کنید.

برای ارتباط با فن باز کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا