شیشه پاکن خانگی درست کنید!

شیشه پاکن خانگی

می توانید شیشه پاک کن خود را از ترکیب سرکه به اضافه مواد دیگری که احتمالا از قبل در خانه خود دارید درست کنید. شما مجبور نیستید پول زیادی را برای شیشه پاکنی که که ممکن است دارای مواد شیمیایی باشد که دوست ندارید خرج کنید و صادقانه بگویم که در تمیز کردن پنجره های شما بهتر عمل نمی کند. استفاده از سرکه به عنوان پاک کننده شیشه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و مواد شیمیایی یا لکه های شدید را از بین می برد. علاوه بر این، اثر انگشت و سایر آلودگی های پنجره را به طور موثر از بین می برد و رگه هایی از خود باقی نمی گذارد. و برای محیط زیست بهتر از هر پاک کننده سبزی است که می توانید در فروشگاه بخرید.

ساخت شسشه پاکن
ساخت شسشه پاکن خانگی

ملاحظات ایمنی

همیشه محتویات بطری های پاک کننده خود را برچسب بزنید. آن را با حروف درشت با آنچه در بطری است برچسب بزنید. «شیشه پاک کن سرکه» یا «شیشه پاک کن با الکل و سرکه» برچسب های خوبی هستند. همچنین عاقلانه است که تاریخ مخلوط کردن مواد را اضافه کنید تا بدانید که آیا مواد خیلی قدیمی هستند که خوب کار کنند. محصولات پاک کننده را جدا از مواد پخت و پز نگهداری کنید. شما نمی خواهید مالش الکل را با نوشیدن الکل اشتباه بگیرید یا از سرکه مقطر سفید رقیق شده در دستور غذا استفاده کنید.

از بطری های خالی پاک کننده استفاده مجدد نکنید. یک بطری جدید برای شیشه پاک کن خود بخرید. سرکه و الکل هر دو به عنوان حلال عمل می کنند و هر گونه اثری از سایر مواد شیمیایی را که در یک بطری اسپری قدیمی وجود دارد را می گیرند. با یک بطری جدید و تمیز، دیگر نگران واکنش های ناخواسته نخواهید بود. تمام شیشه پاک کن ها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. مواد تشکیل دهنده ممکن است تحریک کننده باشند و الکل مالشی قابل اشتعال است.

طرز ساخت

شیشه پاک کن سرکه ای اگرچه انواع سرکه وجود دارد، اما حتماً از سرکه مقطر سفید برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنید. که به آن “سرکه دانه” نیز می گویند، فرآیند ساخت سرکه سفید مقطر، الکل مورد استفاده را به اسید استیک تبدیل می کند. اسید استیک که در بسیاری از پاک کننده های فروشگاهی نیز استفاده می شود، یک ماده پاک کننده قوی است که می تواند رسوبات معدنی و چربی را حل کرده و باکتری ها را از بین ببرد.

  1. یک بطری اسپری تمیز را با مقدار مساوی سرکه و آب پر کنید.
  2. عطر اضافه کنید: اگر اسپری معطر را ترجیح می دهید، می توانید سرکه معطر درست کنید. حدود 10 قطره از اسانس مورد علاقه خود را در بطری اسپری بریزید و به شدت مخلوط کنید.
  3.  پاک کنید: روی مخلوط مانند شیشه پاک کن ها اسپری کنید. از استفاده از حوله های کاغذی یا پارچه های معمولی خودداری کنید زیرا باعث ایجاد پرز می شوند. یک تکه روزنامه را به شکل یک توپ جمع کنید و از آن برای پاک کردن پاک کننده روی لیوان خود استفاده کنید.

شرکت فن باز یک شرکت خدماتی گسترده با سابقه ای درخشان است. یکی از زمینه های فعالیت فن باز خدمات نظافتی در شهر مقدس مشهد می باشد. در صورت تمایل میتوانید از شرکت فن باز نیرو های متخصص، ماهر و تضمین شده را در زمینه نظافتی در خواست کنید.

برای ارتباط با فن باز کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا